Zadejte kód

Kladkové polohovadlo RWD 420

 

Nezbytný výběr

Zelené podbarvení značí prvek či díl, který musí být v některé z nabízených variant do stroje montován již při jeho výrobě a stroj bez něj nelze zprovoznit - objednat.

 

Konstrukční příplatek

Žluté podbarvení značí prvek či díl který musí být v některé z nabízených variant do stroje montován již při jeho výrobě, v zásadě jde o vybavení rozšiřující funkcionalitu.

 

Volné vybavení

Šedé podbarvení značí prvek či díl, kterým je možné osadit stroj kdykoli později, montáž je možná svépomocí, v zásadě jde o vybavení rozšiřující funkcionalitu.

Určením stroje je práce v průmyslu i v režimu 7/24. Promyšlená konstrukce polohovadla přináší významné výhody a dokonalou variabilitu pro práci při svařování a manipulaci s nádobami a kulatými výrobky. Kvalitní synchronizované pohony zaručují výtečné dynamické vlastnosti jednotky ve spojení s jednotkou NEXT ale i ve spolupráci s další jednotkou CLEVER.

 

 

  • RWD 420 CLEVER je samostavitelné kladkové polohovadlo - pracovní jednotka s možností nastavit rozvor kladek. Svým pojetím jde o promyšlené zařízení vysokého konstrukčního standardu, používající pouze prvotřídní konstrukční součástky.

  • Ocelová rámová konstrukce nese naklápěcí příčně pohyblivé nosné jednotky s integrovanými pohony s krokovými motory pro možnost digitálního ovládání. Krokové motory navíc přinášejí maximální přesnost otáčení.

  • Nosné jednotky mají kompaktní konstrukci a jejich příčná poloha je fixována jednoduchým čepovacím systémem. Pokud je polohovadlo provozováno na kolejišti, je možné vybavit stroj důmyslným pneumatickým systémem zvedání polohovadla, které umožňuje pohodlné pojíždění polohovadla po kolejích.

  • Nosné jednotky je možné osadit kladkami s povrchem vulkanizovaného elastomeru, nebo povrchem z CrNi oceli. Variabilita konstrukce umožňuje výběr z osazení čtyřmi, osmi, nebo dvanácti kladkami. Tím je možné dosáhnout minimálního specifického tlaku na povrch nádoby a tedy eliminaci rizika deformace pláště nádoby. Systém příčného nastavení rozvoru spolu s automatickým naklápěním nosných jednotek garantuje dokonalé centrické rozložení tlakových sil vyvolaných hmotností nádoby.

  • Polohovadlo může ovládáno digitálním dálkovým ovladačem "Mighty Controller" s plným zobrazením všech hodnot na displeji. Standardně je osazena elektronická brzda, která zabrání protočení polohovadel při excentrické zátěži. Stroj je možné vybavit spínacím kontaktem pro ovládání externího zařízení, např. svářečky. Jednotku lze připojit k dalším jednotkám CLEVER (až tři jednotky) a tím lze dosáhnout znásobení nosnosti při zachování dokonalé přesnosti pohonu při svařování.

  • Verzi CLEVER lze také integrovat do dalších systémů HST CREATIVE s digitálním ovládáním.

 

 


 

Hlavní výhody

√  Dva krokové synchronizované motory a kuželočelní převodovky nejvyšší kvality poskytují mimořádnou dynamiku a účinnost pohonu.

  Minimalizace specifického tlaku na povrch nádoby garantovaný samostavitelnými nosnými jednotkami.

  Dokonalé centrické rozložení tlakových sil vyvolaných hmotností nádoby díky nastavitelnému rozvoru nosných jednotek.

  Vysoce odolné průmyslové provedení bez rizika poškození stroje okolní manipulací s břemeny díky skrytým citlivým prvkům.

  Plnohodnotné digitální řízení se zobrazením hodnot na ovladači Mighty Controller, schopnost řízeného připojení dalších jednotek CLEVER.

PRACOVNÍ VÝKONY

HODNOTA

Maximální nosnost statická - nereferuje o výkonu pohonů

15000,0 kg

Točivý moment na hřídeli kladkových polohovadel

2 x 1800,0 Nm

Postupová rychlost odvalování nádoby

 0,50 - 249,3 cm/min

Provozní zatížitelnost **

24/7
PRACOVNÍ ROZMĚRY

HODNOTA

Minimální průměr nádoby kdy se nádoby dotýkají všechny kladky 900,0 mm
Minimální průměr nádoby - nádoby se dotýkají pouze vnitřní kladky 200,0 mm
Maximální průměr nádoby 6000,0 mm
Průměr kladek 420,0 mm
Šířka kladek 140,0 mm
Počet kladek * 4, nebo 8, nebo 12
Standardní rozteč kolejí (na zakázku lze upravit) * 1800,0 mm
Zdvih polohovadla z brzdných segmentů pro snadné přesouvání po kolejích * 15,0 mm
POHYBOVÉ OSY  HODNOTA 
Rotace kladkových polohovadel Programově řízená osa
Elevace kladkových jednotek (osa T) Samostavitelná osa (gravitačně)
Rozvor kladkových jednotek v čepech osy T
Pohyb polohovadel po kolejišti * Manuální osa
TECHNOLOGIE SVAŘOVÁNÍ A OVLÁDÁNÍ  HODNOTA
Vhodné metody svařování SAW, MIG/MAG, TIG, Plasma Weld
Připojení svařovacího zařízení systémem START/STOP * Ano
Dálkový ovladač * Ano
ENERGIE A PROSTŘEDÍ HODNOTA 
Napájení ze sítě 3x400V 50/60 Hz
Stlačený vzduch (suchý, čistý) * 0,5 - 0,9MPa
Charakteristika umístění na pracovní pozici * Pojízdný po kolejišti
Třída krytí IP 51 C
Příkon instalační ***
ROZMĚRY HODNOTA 
Výška
Šířka
Hloubka
Hmotnost *** 2300 Kg

 

* Položka je volitelná, nebo existuje ve více provedeních, které se vzájemně odlišují funkcionalitou. Uvedené údaje platí pro nejvyšší varianty.

** 8/5 = zatížení v jedné směně /// 16/6 = průmyslové zatížení /// 24/7 = nepřetržité zatížení.

*** Data nelze poskytnout zcela přesně, protože jsou závislá na zvolené konfiguraci stroje. Uvedena je maximální efektivní hodnota.

 

... Změna technických parametrů je vyhrazena bez předchozího upozornění.

Stroj se standardním příslušenstvím

Základní volitelné vybavení