Zadejte kód

Systém DOCKER

Účelem komplexu je poskytnout kvalitní nezkreslený pohled přímo do svařovacího oblouku. Moderní systém s ovládáním dotykovou obrazovkou přináší snadné a intuitivní ovládání všech funkcí a srozumitelné zobrazení scény svařování s vysokým rozlišením.

 

 

  • DOCKER CAMERA je autonomní funkční komplex pro vizuální kontrolu svařovacího procesu pomocí digitální kamery pro přímý pohled do svaru. Koplex lze použít pro libovolné metody svařování a řezání plasmou, včetně metody svařování pod tavidlem SAW.

  • Digitální kamera HST CREATIVE NICK 03 je namontována na izolovaném nosiči, který může nést také laserový zářič. Plášť kamery je dvouvrstvý s chlazením elektroniky proudícím vzduchem. Kvalitní objektiv s nastavením clony a zaostření je chráněn výměnným sklem a vzduchovou clonou, kterou vytváří odpadní vzduch chladící tělo kamery. Kamera věrně zobrazuje fokusovaný pohled přímo do svaru a to bez přídavných filtrů, bez zkreslení, se zanedbatelným zpoždění obrazu. Kamera je vhodná pro všechny druhy svařování, softwarové vylepšení výsledného obrazu a systém přizpůsobení aktuální světelnosti scény přináší věrný a plně srozumitelný obraz i při svařování pro kamery problematickými metodami včetně vysoceenergetického pulzního svařování metodou MAG Pulse. Stejně tak svařování metodou TIG DC s velkým gradientem proudových hladin je reálné. Svařování metodou TIG AC je snímáno precisně i při vysokém lesku svařovaných dílů.

  • Propracované softwarové zpracování obrazu přináší i funkci virtuálního zaměřovacího kříže a uživatem definovanou oblast zájmu kdy lze místně obraz zesvětlit - ROI, což zvyšuje přehlednost scény svařování na možné maximum. ROI je jako další funkce ovládán dotykovými gesty na obrazovce.

  • Kamera NICK 03 je vyspělé řešení dálkové kontroly procesu svařování s vynikající srozumitelností i při obtížných metodách svařování. Možnost záznamu na SSD disk počítače podtrhuje technickou úroveň přístroje. Počítač kompaktní konstrukce je součástí těla kamery a zpracovává datový tok pro linku průmyslového ETHERNETU, která zabezpečuje výbornou stabilitu a je netečná k průmyslovému rušení ze svářeček. Kamera umožňujě digitální zoom a to spolu s možností přiblížit kameru na 35cm od svařování umožňuje v případě potřeby dostatečné zvětšení obrazu.

  • Komplex je ovládán z 19" TouchScreen displeje se skleněným povrchem zasazeným do ocelové designové skříně, ve které je zároveň umístěn průmyslový počítač. LCD zprostředkovává dotykové ovládání funkcí komplexu a zároveň slouží pro zobrazení obrazu kamery ve vnořeném okně.

 

 


 

Hlavní výhody

 Komplex je plně autonomní a lze ho svépomocí nainstalovat.

 Digitální kamera s plně srozumitelným fokusovaným obrazem jakokoli svářecí metody, s nastavitelnou oblastí zájmu - ROI.

 Touch Screen LCD 19" zobrazující zároveň obraz kamery a ovládací prvky. Podpora ovládání pohybovými gesty.

PRACOVNÍ VÝKONY

HODNOTA

Provozní zatížitelnost **

24/7
TECHNOLOGIE SVAŘOVÁNÍ A OVLÁDÁNÍ  HODNOTA
Rozměr dotykového displeje v úhlopříčce 19"
Kamerový systém NICK 03 pro přímý pohled do svaru * SAW, TIG DC
Kamerový systém NICK 03 pro přímý pohled do svaru * Bez omezení metod svařování
ENERGIE A PROSTŘEDÍ HODNOTA 
Napájení ze sítě 1x230V 50/60 Hz
Charakteristika umístění na pracovní pozici Pro montáž na jiné konstrukce
Třída krytí IP 51 C
Příkon instalační ***
ROZMĚRY HODNOTA 
Výška ***
Šířka ***
Hloubka ***
Hmotnost ***

 

* Položka je volitelná, nebo existuje ve více provedeních, které se vzájemně odlišují funkcionalitou. Uvedené údaje platí pro nejvyšší varianty.

** 8/5 = zatížení v jedné směně /// 16/6 = průmyslové zatížení /// 24/7 = nepřetržité zatížení.

*** Data nelze poskytnout zcela přesně, protože jsou závislá na zvolené konfiguraci stroje. Uvedena je maximální efektivní hodnota.

 

... Změna technických parametrů je vyhrazena bez předchozího upozornění.