Řekli o nás ...

 


Řada našich zákazníků opírá své podnikání o stroje HST CREATIVE a svou zkušenstí mohou inspirovat ty z vás, kteří nad investicí do mechanizace a automatizace procesu svařování přemýšlíte, nebo potřebujete jistoru, že nebude investice marná.


 

Alenia Aermacchi Finmeccanica - výzkum a vývoj v leteckém průmyslu

"Naše firma je významným výrobcem dopravních letadel a zbraňových obranných systémů. V našem vývojovém centru zkoumáme nejlepší možné návrhy designu komponentů našich výrobků. Problematiku svařovaných dílů řešíme při svařování žáruvzdorných ocelí, navařování zušlečhťujících vrstev kovu a svařování lehkých slitin na bázi hliníku a hořčíku ale i svařování titanu. V našem oddělení vytvořené prototypy jsou potom přejímány do výroby u všech subdodavatelů. Hledali jsme stroj, schopný obsáhnout plnohodnotně problematiku rotačního svařování, podélného svařování a navařování po šroubovici. Stroj HST CREATIVE EWR 1540.108 nám tyto požadavky splnil. V porovnáním s robotizovanými systémy které také používáme je mnohem flexibilnější a výsledky práce jsou stejné. Připojením podavače studeného drátu a digitálního kamerového systému pro dokumentaci svařování jsme získali špičkové zařízení. V budoucnosti s HST CREATIVE rozhodně počítáme jako s tvůrcem unikátních strojů, které mají i pro vysoce náročný letecký průmysl co nabídnout."

 

Sergio Barbarito - Metal R&D Department


 

BENDEL - výroba velkokapacitních vertikálních nádob pro skladování

" BENDEL je významným severoamerickým dodavatelem velkokapacitních nádob. Již dříve jsme koupili techniku HST CREATIVE pro výrobu malých tanků do 1000 galonů a unikátní stroj pro úkosování den velkokapacitních nádob plasmovým paprskem. V roce 2015 jsme realizovali investiční projekt nákupem stroje BUILDER pro svařování velkokapacitních tanků do průměru 10 stop a délky 75 stop. HST CREATIVE nám na tomto stroji zprovoznili 400A plasmovou svářečku a díky svařujeme produktivní metodou KeyHole do síly materiálu 0,65 palce. Díky tomu máme v provozu moderní stroje s vysokým inovačním potenciálem, v našem oboru zcela unikátní. Pro další výběrová řízení s HST CREATIVE pošítáme jako s možným dodavatelem automatizační techniky pro svařování a spojené procesy."

 

Ben Emerson Carpenter - senion manažer technického rozvoje


 

KOVOJAS - obecné strojírenství

" Jsme malá firma z Ostravska, která se soustřeďuje na dodávky svařovaných komponentů pro významné odběratele oboru hutnictví a všeobecné strojírenství. Náš záběr ve svařování je co do rozmanitosti široký, svařujeme malé svařence stejně jako složité kombinované rotační díly s vysokými nároky na kvalitu provedení. Různorodost a časté změny výroby jsou pro nás zcela charakteristické. Potřebovali jsme tedy zařízení maximálně flexibilní, s plnými možnostmi proces svařování automatizovat při rozumné počáteční investici, odpovídající možnostem malé firmy. Řešení HST CREATIVE nám tyto podmínky splnilo, a tak vyrábíme již 5 let k plné spokojenosti našich odběratelů."

 

Lumír Jasiok - jednatel společnosti


 

REVOK - velkosériová výroba pro obecné strojírenství

"Nasazením malých digitálních polohovadel HST CREATIVE nám umožnilo realizovat dlouhodobou zakázku sériové výroby přírub z Fe materiálu. Jejich funkce a vybavení splňují požadavky na kvalitu a ekonomiku výroby, což nám již druhým rokem umožňuje vyrábět měsíčně 2000-5000 ks přírub dle požadavků odběratele. Zároveň nám nasazení polohovadel RWP umožnilo využít kvalifikované svářeče na jiných, nemechanizovaných pracích, neboť obsluhu polohovadel zajišťuje pouze zaškolený personál. Návratnost investice do půl roku zde byla realitou."

 

Stanislav Musil - vedoucí výroby (REVOK, s.r.o.)


 

Martin Verner - velkosériová výroba pro obecné strojírenství

 

" V mé firmě jsme potřebovali co nejlevněji produkovat velké množství svařenců typu trubka - příruba s malými produkčními náklady. Robotizovaný systém byl cenově nedostupný, jednoduchá polohovadla zase neměla možnosti proces automatizovat. HST CREATIVE nám v roce 2010 dodala zařízení, které je postavené na základě sériového stroje ovšem s plnými schopnostmi automatizované produkce s tím, že nekvalifikovaná obsluha pouze zakládá polotovary a vyjímá hotový výrobek. Zařízení u nás pracuje šest let bez jakýchkoli závad a za tu dobu bylo vyrobeno cca. 200.000 ks výrobků. Na stejné již osvědčené platformě jsme si u HST CREATIVE nechali v roce 2014 navrhnout zařízení, které by realizovalo hromadnou výrobu noh k nízkotlakým nádobám. Zařízení které HST CREATIVE dodalo opět plní požadavky na 100% a dokonale pokrývá naše výrobní potřeby opět s velmi krátkou dobou návratnosti investice. Při dalším požadavku na automatizaci naší výroby se na HST CREATIVE jistě obrátím"

 

Martin Verner - majitel firmy


 

STROJTEP - zakázková kusová výroba malých pivovarů

"Naše firma projektuje a vyrábí celou technologii malých pivovarů včetně nerezových nádob. Dlouho jsme všechny svary nádob prováděli ručně, avšak s nárůstem výroby jsme potřebovali zvýšit produktivitu i kvalitu svařování. Na portálovém automatu typu BUILDER byla nasazena technologie svařování plasmovým paprskem metodou KeyHole. V HST CREATIVE nám navíc sériově vyráběný stroj upravili, aby se výškově vešel do omezeného prostoru naší výrobní haly. Po překonání počátečních bolestí implementace nové pokročilé techologie jsme se zařízením spokojeni, a můžeme říci, že se stalo klíčovou technologií naší výroby. Na počátku roku 2016 nám navíc HST CREATIVE nainstalovali digitální kamerový koplet OBSERVER, což významně zvýšilo komfort obsluhy i produktivitu práce díky odstranění namáhavého sedování svaru svářečskou kuklou. Celkově jsme získali perfektní výrobní KnowHow, které není běžně dostupné a dosáhli jsme díky tomu nárustu kvality a produktivity práce jak jsme očekávali"

 

Miroslav Pešek - vedoucí výroby