OBSERVER

Základní popis

  • OBSERVER je autonomní funkční komplex pro vizuální kontrolu svařovacího procesu. Koplex lze použít pro libovolné metody svařování a řezání plasmou, včetně metody svařování pod tavidlem SAW.
  • Digitální kamera HST CREATIVE IRIS NICK je namontována na izolovaném nosiči, který může nést také laserový zářič. Plášť kamery je dvouvrstvý s chlazením elektroniky proudícím vzduchem. Kvalitní objektiv s nastavením clony a zaostření je chráněn výměnným sklem a vzduchovou clonou, kterou vytváří odpadní vzduch chladící tělo kamery. Kamera věrně zobrazuje fokusovaný pohled přímo do svaru a to bez přídavných filtrů. Softwarové vylepšení výsledného obrazu a systém přizpůsobení aktuální světelnosti scény přináší věrný a plně srozumitelný obraz i při svařování pro kamery problematickými metodami jakými jsou metody MAG PULSE, nebo TIG AC. Propracované softwarové zpracování obrazu přináší i funkci virtuálního zaměřovacího kříže a uživatem definovanou oblast zájmu kdy lze místně obraz zesvětlit - ROI. ROI je jako další funkce ovládán dotykovými gesty na obrazovce.
  • Komplex je ovládán z 19" TouchScreen displeje se skleněným povrchem zasazeným do ocelové designové skříně, ve které je zároveň umístěn průmyslový počítač. LCD zprostředkovává dotykové ovládání funkcí komplexu a zároveň slouží pro zobrazení obrazu kamery ve vnořeném okně.

 

... Účelem komplexu je poskytnout kvalitní nezkreslený pohled přímo do svařovacího oblouku. Moderní systém s ovládáním dotykovou obrazovkou přináší snadné a intuitivní ovládání všech funkcí a srozumitelné zobrazení scény svařování s vysokým rozlišením.


 

Hlavní výhody

√  Komplex je plně autonomní a lze ho svépomocí nainstalovat.

√  Digitální kamera s plně srozumitelným fokusovaným obrazem jakokoli svářecí metody, s nastavitelnou oblastí zájmu - ROI.

√  Touch Screen LCD 19" zobrazující zároveň obraz kamery a ovládací prvky. Podpora ovládání pohybovými gesty.

Technické údaje

PRACOVNÍ VÝKONY

HODNOTA

Provozní zatížitelnost **

24/7
TECHNOLOGIE SVAŘOVÁNÍ A OVLÁDÁNÍ  HODNOTA
Rozměr dotykového displeje v úhlopříčce 18,5"
Kamerový systém IRIS NICK 02 pro přímý pohled do svaru * SAW, TIG DC
Kamerový systém IRIS NICK 02 pro přímý pohled do svaru * Bez omezení metod svařování
ENERGIE A PROSTŘEDÍ HODNOTA 
Napájení ze sítě 1x230V 50/60 Hz
Charakteristika umístění na pracovní pozici Pro montáž na jiné konstrukce 
Třída krytí IP 21
Příkon instalační  
ROZMĚRY HODNOTA 
Výška  
Šířka  
Hloubka  
Hmotnost  

 

* Položka je volitelná, nebo existuje ve více provedeních, které se vzájemně odlišují funkcionalitou. Uvedené údaje platí pro nejvyšší varianty.

** 8/5 = zatížení v jedné směně /// 16/6 = průmyslové zatížení /// 24/7 = nepřetržité zatížení.

*** Data nelze poskytnout zcela přesně, protože jsou závislá na zvolené konfiguraci stroje. Uvedena je maximální efektivní hodnota.

... Změna technických parametrů je vyhrazena bez předchozího upozornění.

Konfigurační možnosti

 

 observer-control-rozstrel-e-shop.jpg

Nezbytný výběr

Bez takto označené položky nebude stroj použitelný. Pokud máte pochybnosti napiště nám. Objednávku lze dokončit i bez nezbytných položek.

Konstrukční příplatek

Takto označená položka musí být namontována do stroje při jeho výrobě. Později je to nemožné, nebo je montáž spojena s velkými náklady.

Volné vybavení

Takto označená položka je kdykoli namontovatelná na stroj a to svépomocí. Její pozdější objednání neprodražuje celkovou investici.

 

 

Fotogalerie a videogalerie