Komplex OBSERVER pro kontrolu svařování

- Seznamte se s unikátním souborem technologií pro kontrolu a řízení svařovacího procesu bez omezení metod. OBSERVER je univerzální volně použitelný autonomní systém, který můžete namontovat třeba na váš dosluhující sloupový automat, nebo jen tak na jakoukoli ocelovou konstrukci. Budete překvapeni, že lze dosáhnout zlomkovou investicí skokového nárůstu přidané hodnoty.

- Oddělení výzkumu a vývoje HST CREATIVE představuje se začátkem roku 2016 první produkt svých vývojových aktivit z období roku 2015 a tím je kamerový systém OBSERVER. Jedná se o autonomní funkční komplex vizuální kontroly svařování opatřený digitální kamerou umožňující přímý pohled do svaru. Komplex lze použít pro libovolné metody svařování a řezání plasmou.

 

Pohled přímo do nitra svaru je zabezpečen digitální kamerou s plně srozumitelným fokusovaným obrazem jakékoliv svářecí metody, s nastavitelnou oblastí zájmu ROI. Komplex je ovládán 19‘‘ TouchScreen displejem, který zobrazuje zároveň obraz kamery a ovládací prvky.

 

Kamerový systém byl na počátku roku nainstalován na stávající zařízení BUILDER ve firmě STROJTEP a přinesl do provozu nejenom zvýšený komfort obsluhy, ale rovněž zvýšení produktivity a kvality práce díky odstranění namáhavého sledování svaru svářečskou kuklou.

 

Více se o této novince dočtete zde.