FEEDER HANDY

Základní popis

  • FEEDER HANDY je autonomní podavač studeného drátu určený pro ruční použití při svařování tavnými metodami nebo laserem s přidáváním studeného drátu 0,6 - 1,6mm do svarové lázně.

  • FEEDER HANDY je navržen jako odolná samonosná konstrukce svařená z ocelového plechu, na své vrchní straně doplněná o praktické madlo, na zadní straně s plastovým krytem cívky drátu typu K 300 pro maximální zatížení 20Kg. Prohlubeň na svrchní straně ukrývá řídící panel odolný náhodnému poškození elektronikyZ jedné stany je pod dvířky umístěn podavač drátu, z druhé strany je pod pevným krytem instalována řídící elektronika. Na přední straně podavače je přípoj vedení svařovacího drátu, v zadní části jsou přípojovací konektory systémů. Zařízení je vybaveno čtyřkolečkovým podvozkem s předními otočnými kolečky. 

  • Systém podávání drátu se opírá o unikátní konstrukční schéma vzniklé ve vývojových dílnách HST CREATIVE, na které se vztahuje průmyslová ochrana. Výkonným prvkem je čtyřkladkový podavač poháněný zvláštně koncipovaným digitálně řízeným pohonem. Konstukce pohonu odstraňuje obvyklé problémy s dynamikou podávání drátu, je možné pracovat s velkými hodnotami podání vpřed i vzad - oscilací a to ve 100% linearitě podávání do mezních podávacích frekvencí.
  • FEEDER HANDY je řízen účelovým řídícím systémem, který prostřednictvím displeje a ovládacího multifunkčního tlačítka zpřístupňuje vyspělé funkce podavače a to včetně řízeného ventilu, který může otevírat a zavírat přívod formovacího plynu. Zařízení je možné ovládat nožním pedálem, nebo může být vybaven speciální ergonomickou rukojetí se spínačem, další variantou je připojení hořáku s pevným vedením studeného drátu do svaru.


... CW 06 je praktický prostředek, který může výrazně ulehčit práci svářečům při stacionárním svařování, přináší růst produktivity práce, snižuje náklady na přídavný materiál a zvyšuje kvalitu produkce.


 

 

Hlavní výhody

√  Unikátní výkonové charakteristiky umožňují jakkoli obtížné svařování a to včetně podávání hliníkových materiálů bez degenarace drátu.

√  Fyzické podávání drátu je i při svařování velkými oscilačními hodnotami podání vpřed i vzad 100% lineární do mezní frekvence podávání.

  Vysoce přesné podávání se zobrazením množství drátu dodaného do svaru v mm3/min plně dostatečné i pro svařování laserem.

  Velmi jednoduché a přitom funkčně propracované ovládání prostřednictvím jednoho displeje a jednoho tlačítka.

  Kvalitní doplňková výbava reflektující rozdílné svářecí techniky a techlologické potřeby.

Technické údaje

PRACOVNÍ VÝKONY

HODNOTA

Podporované průměry svařovacího drátu

 0,6 / 0,8 / 1,0 / 1,2 / 1,6 mm

Podporované cívky přídavného drátu (K300 s adaptém)

D 300, K300, D200

Druhy (skupiny) přídavných drátů se kterými může podávač pracovat

Fe / CrNi / CrMo / Flux / Al / Cu

Provozní zatížitelnost **

16/6
TECHNOLOGIE SVAŘOVÁNÍ A OVLÁDÁNÍ  HODNOTA
Vhodné metody svařování TIG, Plasma Weld, KeyHole, Laser
Maximální frekvence podávání 10,0Hz
Minimální frekvence podávání 0,0 Hz
Maximální rychlost podávání v rychlostní hladině A 10,0 m/min
Minimální rychlost podávání v rychlostní hladině A 0,0 m/min
Maximální rychlost podávání v rychlostní hladině B 7,5 m/min
Minimální rychlost podávání v rychlostní hladině B (hodnota mínus vyznačuje reverzeci podávání) - 7,5 m/min
Ochranné plyny pro svařování 1 nezávislá cesta
Programové nastavení dofuku plynu (například pro formování) 0,0 - 15,0 sec
Dálkový ovladač * Ano
ENERGIE A PROSTŘEDÍ HODNOTA 
Napájení ze sítě 1x230V 50/60 Hz
Charakteristika umístění na pracovní pozici Přenosný, na podložce stabilní
Třída krytí IP 21
Příkon instalační  
ROZMĚRY HODNOTA 
Výška 440,0 mm
Šířka 360,0 mm
Hloubka 800,0 mm
Hmotnost 26,0 kg

 

* Položka je volitelná, nebo existuje ve více provedeních, které se vzájemně odlišují funkcionalitou. Uvedené údaje platí pro nejvyšší varianty.

** 8/5 = zatížení v jedné směně /// 16/6 = průmyslové zatížení /// 24/7 = nepřetržité zatížení.

*** Data nelze poskytnout zcela přesně, protože jsou závislá na zvolené konfiguraci stroje. Uvedena je maximální efektivní hodnota.

... Změna technických parametrů je vyhrazena bez předchozího upozornění.

Konfigurační možnosti

 

Nezbytný výběr

Bez takto označené položky nebude stroj použitelný. Pokud máte pochybnosti napiště nám. Objednávku lze dokončit i bez nezbytných položek.

Konstrukční příplatek

Takto označená položka musí být namontována do stroje při jeho výrobě. Později je to nemožné, nebo je montáž spojena s velkými náklady.

Volné vybavení

Takto označená položka je kdykoli namontovatelná na stroj a to svépomocí. Její pozdější objednání neprodražuje celkovou investici.

feeder-cw06_615x517_konfigurace.jpg
 

 

Stroj se základním vybavením

A

FEEDER HANDY

Samostatné plně digitální zařízení určeno pro dráty o průměru 0,6 - 1,6 mm, frekvence podávání 0 - 10 Hz

Součástí dodávky je stroj samotný (1) vybaven digitálním řídícím panelem, funkcí motorického najíždění a vyjíždění drátu, centrální přípoj hořáku, ventil pro spínání formovacího plynu.

Základní volitelné vybavení

2.A

Rukojeť podávání drátu 1,8m

Rukojeť slouží k lepší manipulaci s podavačem. Nabízí se dvě varianty obsluhy, v 1. variantě je nutno, aby obsluha řídila podavač pomocí šešlapávání pedálu, 2. varianta pak vytáhne řídící signál směrem k hořáku. Součástí rukojeti není stříbrý spínač zobrazený na ilustračním obrázku.

3.B

Rukojeť podávání drátu 3,2m

Rukojeť slouží k lepší manipulaci s podavačem. Nabízí se dvě varianty obsluhy, v 1. variantě je nutno, aby obsluha řídila podavač pomocí šešlapávání pedálu, 2. varianta pak vytáhne řídící signál směrem k hořáku. Součástí rukojeti není stříbrný spínač vyobrazený na ilustračním obrázku.

3.A

Rukojeť podávání drátu se spínačem 1,8m

Rukojeť se spínačem slouží k lepší manipulaci s podavačem. Ovládání podavače probíhá prostřednictvím zmáčknutí spínače umístěného na rukojeti podavače ...

3.B

Rukojeť podávání drátu se spínačem 3,2m

Rukojeť se spínačem slouží k lepší manipulaci s podavačem. Ovládání podavače probíhá prostřednictvím zmáčknutí spínače umístěného na rukojeti podavače ...

6

CART TABLE TILT A1 pojízdný stojan zařízení, výška 880mm, náklop +/- 15°

Konstrukce nosiče je bytelná, vyrobena z kvalitní oceli, pro pohodlnou a bezproblémovou manipulaci je pak nosič opatřen čtyřmi kolečky.

Fotogalerie a videogalerie

CW 06 - ergonomický a odolný

Řídící panel "one click"

Čtyřkladkové podávání

Ergonomická rukojeť drátu

CW 06 - praktický pomocník

Ruční svařování

Spolupráce s automatem

Spolupráce s automatem

Jemný svar drátem 0,6mm